ReAmiga 4091 project

Zájem o využití SCSI řadičů na amigách oživil příchod redukcí od Acardu, SCSI2SD či ZuluSCSI. Rychlé SCSI na Amize existuje na turbo kartách, pomalejší pro Zorro II sloty a pro Zorro III? V podstatě dvě karty, FastlaneZ3, která navíc umí i rozšířit paměť, a pak - Commodore A4091. A když se dva firmwaroví inženýři setkají v garáži v Silicon Valley a začnou společně vytvářet hardware, vznikne z toho co? ReA4091!

Číst dále...

Amiblaster Deluxe

Amiblaster Deluxe je 16-bitová zvuková karta určená pro Zorro sloty. Je to evoluční následovník zvukové karty Prelude od A.C.T (Albrecht Computer Technik), přesněji repliky Prelude (první repliky). Právě replika Prelude a její možná omezení vedla Alexandera Engelhardta (Alf24de) k vytvoření Amiblasteru. Na práci na kartě se dále podíleli Matthias Hampel (Mattymuc) a Thomas Wenzel (TomSoniq).

Číst dále...

Access (Refit)

Access je dílem firmy Index Information Ltd., konkrétně Steva Rencontra a Micka Tinkera. V době svého vzniku (1997) se jednalo o unikátní zařízení. Tato unikátnost vycházela nejen z jeho stavby, ale také z použité technologie FPGA. Celé zařízení je totiž základní deska, kterou lze díky svým rozměrům umístit do standardní 5,25" pozice libovolné skříně/toweru, přesněji řečeno - pokud se tam vleze.

Číst dále...

Velký test správců souborů

Napsal Prober on .

Seznam článků

Práce se soubory je v základu AmigaOS celkem nepohodlná. Naštěstí pro ty z nás, kteří mají při práci se soubory rádi nějaký ten komfort, je pro Amigu k dispozici několik správců souborů. A právě na ty se zaměříme v tomto článku. Výhody používání dvou panelového správce souborů jsou jednoznačné - se soubory lze manipulovat bez potřeby zbytečného přepínání oken. Dalším přínosem je řada rozšiřujících funkcí, které z Workbenche nedostanete ani kdyby jste se rozkrájeli.

filemanagers

Mezi základní funkce každého správce souborů patří možnost soubory a složky kopírovat, přesouvat, přejmenovávat, mazat a vytvářet. Nicméně toto jsou pouze základní funkce. Každý správce souborů pro Amigu však obsahuje i řadu jiných, zcela výjimečných funkcí, na které se pokusíme v tomto testu zaměřit.

Do tohoto testu jsem vybral 11 nejpoužívanějších dvoupanelových správců souborů. Přesněji se jedná o BD Manager 2.0c, Directory Opus 4.17pre21, DirWork 2.1, DiskMagic 2.96 (Maxon Tools), DiskMaster2 v2.6, DOS Control 6.0, Infonexus 2.2, MultiTool II 2.2, NewFileMaster 3.2 beta 1, NTP Commander 1.1 a RO 1.27. Pojďmě se s nimi seznámit...

Komentáře

+1

Sailor

Hezky rozsáhlý průzkum, to dalo velkou práci.

Já nakonec měla nejraději DOpus4. A NTP Commander pro spojení ze shellu po síti (telnet, ssh). To je hlavní výhoda NTP Commanderu - jde spustit i v terminálu.

Dnes na MorphOSu nepoužívám nic, není to potřeba, MOS má výborně vymyšlené GUI Ambientu.
V AmigaOS 4 používám Workbench Explorer - připomíná linuxové managery. A také Filer.
A u mé nové klasické Amigy jsem se vrátila k DOpusu4.

Přidat komentář

Rozšíření Amig podle typu

Chart

  • 01 Running
  • 02 Strength Training
  • 03 Cycling
  • 04 Skating
  • 05 Swimming