ReAmiga 4091 project

Zájem o využití SCSI řadičů na amigách oživil příchod redukcí od Acardu, SCSI2SD či ZuluSCSI. Rychlé SCSI na Amize existuje na turbo kartách, pomalejší pro Zorro II sloty a pro Zorro III? V podstatě dvě karty, FastlaneZ3, která navíc umí i rozšířit paměť, a pak - Commodore A4091. A když se dva firmwaroví inženýři setkají v garáži v Silicon Valley a začnou společně vytvářet hardware, vznikne z toho co? ReA4091!

Číst dále...

Amiblaster Deluxe

Amiblaster Deluxe je 16-bitová zvuková karta určená pro Zorro sloty. Je to evoluční následovník zvukové karty Prelude od A.C.T (Albrecht Computer Technik), přesněji repliky Prelude (první repliky). Právě replika Prelude a její možná omezení vedla Alexandera Engelhardta (Alf24de) k vytvoření Amiblasteru. Na práci na kartě se dále podíleli Matthias Hampel (Mattymuc) a Thomas Wenzel (TomSoniq).

Číst dále...

Access (Refit)

Access je dílem firmy Index Information Ltd., konkrétně Steva Rencontra a Micka Tinkera. V době svého vzniku (1997) se jednalo o unikátní zařízení. Tato unikátnost vycházela nejen z jeho stavby, ale také z použité technologie FPGA. Celé zařízení je totiž základní deska, kterou lze díky svým rozměrům umístit do standardní 5,25" pozice libovolné skříně/toweru, přesněji řečeno - pokud se tam vleze.

Číst dále...

AHI - deskriptory zvukových režimů

Napsal Prober on .

Soubory v adresáři DEVS:AudioModes popisují dostupné zvukové režimy, ze kterých si můžete vybrat. Všechny zde umístěné ovladače jsou prohledány při prvním spuštění AHI a přidány do interní databáze zvukových režimů. Pro většinu ovladačů jsou k dispozici následující režimy:

Mono

Mono výstup, všechny zvuky jsou vystředěny a v tomto režimu není možný žádný prostorový zvuk.

Stereo

Klasický stereo výstup, kde jsou všechny zvuky umístěny buď úplně nalevo nebo úplně napravo. V tomto režimu nejsou možné středové zvuky. Tento zvukový režim používá o něco více procesorového výkonu než mono režim. Protože jsou všechny zvuky posunuty do jedné z krajních poloh, budou stereofonní zvuky hrát se ztlumenou levou nebo pravou částí.

Stereo++

Stereo výstup s volným rozmístěním všech zvuků. Například lze umístit nástroj kdekoli mezi dva reproduktory. Pokud program nepoužívá extrémy při umísťování zvuků, bude tento režim vyžadovat více procesorového výkonu nstereo režim.

Fast mono, Fast stereo a Fast stereo++

Fast režimy obsahují několik úprav, aby se snížilo zatížení procesoru. Pro 8-bitové samply jsou použity multiplikační tabulky, které urychlují míchání o velikosti a stále poskytují stejnou kvalitu s výjimkou hlasitosti - namísto 256 úrovní je k dispozici pouze 32. Nevýhodou multiplikačních tabulek je to, že vyžadují velké množství volné paměti.

U 16-bitových samplů jsou zkratky trochu komplikovanější. Hlasitost každého samplu je před přehráním zaokrouhlena na sílu 2. To znamená, že 16-bitový zvuk bude přehráván pouze při úrovních hlasitosti 100%, 50%, 25%, 12,5% atd... Pokud se přehrávají prostorové zvuky, použijí se běžné (ne „rychlé“) směšovací postupy. Můžete použít preferenční program, pomocí kterého můžete deaktivovat prostorové zvuky pro „rychlé“ režimy.

Rychlé“ režimy jsou užitečné, pokud chcete použít co nejmenší výkon procesoru, ale nevadí vám obětovat trochu paměti k dosažení tohoto cíle. Jsou také velmi užitečné také při přehrávání 16-bitových zvukových proudů, protože to obvykle nezahrnuje změnu hlasitosti a přepočet frekvence. Pokud se však používá k přehrávání streamů, ujistěte se, že mixovací frekvence je stejná jako frekvence streamů!

HiFi mono, HiFi stereo a HiFi stereo++

HiFi režimy používají mnohem lepší směšovací algoritmy než ostatní režimy, používají interně 32-bitů a lineární interpolaci. Jsou samozřejmě také mnohem pomalejší než ostatní režimy. HiFi režimy zapínají automaticky hlavní hlasitost s ořezáváním.

HiFi režimy jsou užitečné, když přehráváte hudbu, například MIDI skladby nebo moduly a chcete nejlepší možnou kvalitu, kterou AHI nabízí.

HiFi 7.1

Režimy HiFi 7.1 mohou využívat například přehrávače filmů nebo různé zvukové editory.

Tags: AHI

Přidat komentář

Rozšíření Amig podle typu

Chart

  • 01 Running
  • 02 Strength Training
  • 03 Cycling
  • 04 Skating
  • 05 Swimming