Ukončení provozu serveru amigaportal.cz

Od včerejšího dne jsem definitivně ukončil provoz portálu amigaportal.cz a veškeré ostatní aktivity původně tvořené pro českou Amiga komunitu v Čechách a na Slovensku. Přesněji se jedná o server CADA zabývající se československou demoscénou na Amize, tento web i veškeré aktivity spojené s lokalizacemi programů i samotného systému AmigaOS 4.1.

Všechny weby byly fyzicky smazány a DNS záznamy domén přesměrovány na neexistující adresy. I když server amigaportal.cz lze obnovit ze zálohy, tak si toto výslovně nepřeji. Prosím o respektování mého rozhodnutí. Rád bych se už navždy distancoval od československé Amiga komunity, která se mi včera pokusila znemožnit přístup k vlastnímu webu (nefunkčními FTP přístupy atd…).

Takže pokud se objeví někde celý nebo jen část původního serveru amigaportal.cz, budu nucen podniknout odpovídající právní kroky proti poskytovateli webhostingu, který má jako jediný tyto zálohy k dispozici. A tímto mu samozřejmě zároveň děkuji a léta bezplatného webhostingu. Doufám, že si právě toto uvědomí i ostatní.

Ostatním doporučuji následující weby:

No a nakonec asi důvod toho všeho. Kupodivu to nemá nic spojeného s provozem portálu o Amize, který by v ideálním stavu fungoval dodnes. Začátkem konce portálu bylo moje rozhodnutí smazat z diskuzního fóra sekce určené jiným platformám (ZX Spectrum, Atari, Apple atd…). Bylo to v době, kdy se na fóru objevil jeden atarista s přezdívkou Radegast a začal všechny urážet. Asi mu to při jeho inteligenci připadalo zábavné, no vždyť to byl taky atarista, že jo. A bohužel se trefil přesně do období, kdy jsem na fóru neměl dostatečně odvážné moderátory (tedy spíše hodně tolerantní), kteří by proti tomuto jednání zasáhli. Některým lidem to po určité době už vadilo a požádali mně o zásah. Proto si nesmírně vážím Předsedy, který měl dost odvahy dát včera ban i mně už za jedhoho bezvýznamného idiota.

Po tomto se proti mně obrátila v podstatě většina multiplatformní komunity, pro které jsem se stal diktátorem a člověkem co všechno maže a velká většina se mnou přestala úplně komunikovat. Ta malá část co s tím rozhodnutím souhlasila, nakonec portál postupně opustila a zůstal jsem v tom sám. A to už člověk už neměl chuť na vlastní web cokoli napsat.

Takže začátek konce portálu někdo datuje právě k smazání nesouvisejících fór, já osobně ho považuju za jejich vytvoření. Takže pozor na to multi-kulti, ono to fakt nefunguje na webu zaměřeném jen na jednu platformu. Takže poučení pro jiné do příště…

P.S: za dobu co jsem ukončil veškerou činnost na portálu (cca poslední rok), mi nikdo nenapsal e-mail s tím, že by portál chtěl spravovat nebo převzít. Kromě jediného člověka nikdo ani nepoděkoval za roky práce na portálu. Všichni si tak nějak zvykli na to, že portál je majetkem všech – opravdu není a nebyl. Ale teď po bitvě budou určitě všichni generálové. Tyhle žabomyší války už mě vážně nebaví…

Prober

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..