Autonomní sociální centrum Amigamortal.cz

Autonomní sociální centrum Klinika. To bylo přesně to, co mě jako první napadlo po přečtení dnešní reakce mluvčího nového diskuzního fóra o Amize na můj předchozí článek Padouch nebo hrdina, my jsme jedna rodina.

To co byla minule pouze jen moje spekulace, dneska chlapci veřejně přiznali. Opravdu se pokusili o násilné převzetí portálu. Tajné konspirace jejichž středobodem se stal FCI, člověk zajišťující webhosting portálu a mající přístup k zálohám webu.

co_to_sakraNěkde v těch schůzkách a domluvách se ztratilo to základní – lidská slušnost. Místo toho, aby mi někdo z těch šesti statečných (nějak se nám to rozrůstá) poslal e-mail se snahou se domluvit na převzetí portálu (které jsem v minulosti nabízel několikrát), raději se mi zbaběle pokusili odříznout přístup. A dnes je už jedno, jestli bych s tím souhlasil nebo ne. To už se bohužel nedozvíme, ale i při zamítavé odpovědi by mohli říct, že to aspoň zkusili.

O to víc smutnější na tom všem je, že všech těch šest lidí podepsaných pod tímto vyjádřením, jsem považoval do poslední chvíle za své přátele. A nejsem si vědom chvíle, kdy se to změnilo a začali proti mně tuhle akci chystat.

Psal jsem to minule a napíšu to znovu i teď. Je velice snadné ukázat na mně jako na někoho, kdo celý portál smazal. Je velice snadné mi zablokovat přístup abych se nemohl bránit a prohlásit o sobě, že vy jako jediní jste se pokusili portál zachránit a jste ti dobří. A k těm co si dovolí poukázat na to co jste vlastně udělali a zničení deseti let portálu je vaše práce, začnete urážet a napadat.

Je to váš začátek a vaše vizitka…


Několikrát z fóra odešel a všeho se vzdal, několikrát se vrátil a na konci ve svých článcích na http://probers.cz oznámil, že portál i fórum celkem určitě smaže. Na základě toho jsme se “my Pražáci” domluvili s FCI-m, který fyzicky pro nás všechny provozoval zdarma hosting, ať zintenzivní zálohování a zakáže Proberovi možnost zápisu na určitou část FTP, která by se obtížně obnovovala. To je pravda.

Jsem jediný, komu tohle přijde už hodně přes čáru? Opravdu to ti lidi udělali? FCI opravdu poskytoval pro portál několik let hosting zcela zdarma. Ale to ho opravňuje, že bude zasahovat do jeho provozu bez vědomí majitele na žádost někoho jiného, který s daným webem nemá ale vůbec nic společného? Protože veřejný zájem? To je jako znárodňení ve prospěch většiny? Nééééé.

Zakázat možnost zápisu na určitou část FTP, která by se špatně obnovovala. Tady se odvážím s panem Dostálem trochu nesouhlasit. Tedy jako člověk, co ten web tvořit od nuly a za těch deset let o něm už něco fakt ví. Taková část webu neexistuje. Celý web tvoří jen soubory a SQL databáze, tedy nic, co by se nějak obtížně obnovovalo.

Prober si toho později všiml, vlastně si to jen myslel, ve skutečnosti měl jen náhodný problém s domácím routerem (NATem) a nepustilo ho to na FTP vůbec, což s omezením nesouviselo. Ale i tak nás správně začal podezírat z konspirace, že chceme, a tohle je velice důležité, portál a fórum před ním zachránit. Později po několika vášnivějších diskusích (řekněme svoje) fórum i portál skutečně smazal, v tom mu nikdo nebránil.

Hezké, že pan Dostál ví v čem byl problém a zná topologii mé domácí sítě a to jestli jsem za NATem nebo ne. Nemožnost výpisu adresáře je jednoduché nastavení práv u FTP uživatele. Zajímavější je ten bohulibý důvod „portál a fórum před ním zachránit„. Zachránit web před někým, kdo ho vytvořil, naplnil a udržoval v chodu až do konce? Kým? Někým, kdo pro portál neudělal nikdy nic? Fantazie.

Aby to bylo správně pochopeno, Prober na vlastní doméně amigaportal.cz smazal vlastní fórum a vlastní portál. Pro to se rozhodl on sám a může ho zase spustit. Zároveň jasně říkal že si nepřeje abychom to udělali my a pokud to FCI umožní, což skutečně snadno mohl (obnovit zálohy a zase to spustit), sežene si právníka a bude dělat potíže. Mluvili jsme o tom společně a nic tedy nespustili.

Asi žiju v jiné realitě. To je od vás hezké, kluci. Dokáže si vůbec někdo, kdo někdy a někde vytvořil svůj vlastní web, představit co se to tady vůbec popisuje? Že by webhostingová služba jakkoli manipulovala po zrušení webu s jeho zálohami v přímém rozporu s tím co chcete vy? Že by vám jakkoli omezovala přístupy?

Po nějakém čase ovšem Prober rozumně uznal argumenty že samostatné fórum je dílem především komunity, ne jen jeho vlastním, a dovolil nám vytvořit kopii na jiné doméně (jen fórum, nikoliv portál), což je teď amigamortal.cz/forum, kopie založená na databázi původního fóra amigaportal.cz/forum.

To by mne tedy zajímaly ty argumenty, kterými jste mně přesvědčili. FCI se jen zeptal, povolení dostal. Na licenci k diskuznímu fóru se skládali sami uživatelé, nebyl problém ho obnovit. Otázka jednoho e-mailu, místo ubohého kradení.

Samozřejmě úsměvné je, že když jsem začal řešit převod licence na vBulletin není mi nikdo z admin týmu schopen poskytnout potřebné informace k převodu. Víc než týden. Asi bych se měl více doprošovat aby si to někdo vzal, abych zase nebyl označen za nestabilní osobnost 😉

Za odměnu mám BAN a nesmí se o mně mluvit. Prostě samé výhody.

Důležité je si uvědomit že tedy nejde o původní fórum.

Změna jediného písmene? Fakt? Opravdu? Vážně? Tak jestli tohle myslíte vážně, potom jste opravdu tragédi.

Prober v jednom ze svých současných článků zmiňuje, že všechny časopisy a další dokumenty (tedy ten zbytek, většinu portálu) dovolí zveřejnit někomu dalšímu, což je dobrá zpráva, budeme mít zase konečně všechno dostupné. Toto prohlášení velmi vítáme.

Všechno určitě ne. Samozřejmě stačí napsat e-mail a dohodnout se.

Původně jsme nechtěli cokoliv komentovat (pravidlo číslo 5) protože se nemáme v úmyslu s Proberem hádat, ani jej urážet, ale na druhou stranu je nám slušně řečeno nesympatické číst si o tom, jací jsme padouši a rádi bychom se tomuto druhu komunikace vyvarovali.

Tak si nejdříve zameťte před vlastním prahem a uvědomte si, co jste to vlastně udělali. Amiga komunita je považována za nejagresivnější komunitu ze všech a já vám přeju, ať se to jednoho dne neobrátí proti vám.

 

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..