A to je vše, přátelé…

A to je vše, přátelé. Do nového roku zbývá už jen pár dní a člověk se začíná ohlížet za tím, co tenhle rok přinesl. A v mém případě to bylo hlavně smutné ukončení projektu, kterému jsem věnoval naplno čtvrtinu svého života – web Amigaportal.cz. A rozhodně nechci znovu probírat jak se jednou sešli mí tři bývalí kamarádi a vymysleli fikaný plán, jak mně odstavit od vlastního webu a vést ho lépe. A i když mě hodně zklamali, musím po devíti měsících uznat, že jejich chyba to nebyla. Protože za normální situace, by si naplánovat mohli cokoli, ale ve finále by se jen mohli hladit po stehnech a koukat si zamilovaně do očí. Vinou byla řada mých chyb, které jsem v průběhu těch let udělal. Tou osudovou byla volba hostingu u FCIho (Martina Šínského), díky kterému měli možnost se dostat k celému webu. Ale člověk se chybami neustále učí a dnes už tohoto člověka nemám žádné jiné weby…

Předseda (Jan Konečný), DaMi (Daniel Miklas) a Doda (Martin Dostál)

Co mně však překvapilo, byla následná reakce vlastní Amiga komunity. To, že si ti tři začali vymýšlet za vlasy přitažené teorie a že mi zablokovali přístup úplně všude abych se nemohl bránit, se dalo čekat. Důležité je lidem vysvětlit, že oni to mysleli dobře a za svini jsem já – tomu rozumím. To co mně osobně překvapilo a vlastně i hodně zklamalo bylo to, že se nikdo z komunity nepokusil se mnou spojit a zjistit co se vlastně ve skutečnosti děje. Místo toho začali všichni vymýšlet, jak vykrást i zbytek původního webu. Proto jsem se taky nakonec rozhodl velkou část archivu obnovit na stránkách CADA projektu, který k tomu nikdy nebyl určen. Ovšem ten shodou náhod jede na jiném hostingu, kde se nemusím bát toho, že se bude opakovat situace jako s amigaportálem.

Když jsem se nedávno podíval na své původní diskuzní fórum, na kterém noví majitelé nebyli schopni za 9 měsíců vytvořit ani nové logo, je mi smutno. Říká se, že Amiga komunita je jednou z nejagresivnějších. U té české bych však bohužel dodal i ta nejhloupější. V celé její historii je to úplně poprvé, kdy něco tak velkého vůbec vzniklo a zároveň zaniklo nikoli kvůli nezájmu autora, ale zásahem samotné komunity. Možná by bylo lepší uspořádat jednou ročně dvoudenní sraz, na kterém by se hrály 100x dohrané hry a chlastalo.

Je mi líto, že česká komunita už nemá nic podobného jako byl portál a těch několik posledních aktivních lidí už píše své články raději jen v angličtině. Je mi z toho smutno…

Proto jsem se od nového roku rozhodl od těchto lidí distancovat co nejdále a případné budoucí články už nebudou veřejné. Nadále zůstanu aktivní už jen v betatest a translator týmu Hyperionu, protože tam je banda super lidí, které zbytek komunity taky nemá ráda 😉 A samozřejmě taky budu pokračovat v CADA projektu, kde je radost stále nacházet dnes už zapomenuté lidi a bavit se o kdysi aktivní české scene komunitě.

Jak říká i Thomas Frieden: dneska je životně důležité nechodit na žádná Amiga fóra 😉

A všem normálním lidem vše nejlepší do nového roku a spoustu dalších spokojených let s Amigami.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..